Samsung Galaxy S4 ve Note II İle İlgili Yeni İddialar!

Samsung Galaxy S4 ve Note II Modelleri ile ilgili Ortaya atılan yeni iddialar var!

Yakın dönemde Samsung ve Apple arasında yaşanan büyük gerginlik manşetlerde yer almıştı. Bu iki dev firmanın fan olan olmayan herkes, haberlerde yer bulunan bu çekişmeden haberdar.

Konu Apple’ın kendi cihazlarda denediği teknolojinin, cihazları daha piyasaya sürmeden Samsung tarafından denenmiş olması. Apple için büyük kayıp olarak görülmesine rağmen, firmaya artıları da oldu.

Mesela konu ile ilgili, Aplle firmasının cihazlarında yapmayı denediği yöntemler, fısıltı gazetesinde yayılmaya başladığında, Apple hiçbir gideri olmadan reklam yapmış oldu. Piyasaya sürmediği ürünün tanıtımına bile gerek olmadan, geniş kitlelerde çıkaracağı cihaza yönelik büyük ilgi uyandı. Şirket, denediği teknolojilerin pek çoğunu cihazına uygulamamış olsa da, cihaz piyasa sürülmeden, ön satışları bile yapıldı.

Sonrasında da bu durum, Samsung firmasının piyasaya sunulan Galaxy S3 içinde gerçekleşti. Daha Galaxy S3 için, piyasada olmasına rağmen dedikodular devam ederken, şimdilerde ise, çalışmalarına başlanan Galaxy S4 için söylentiler çoğalmaya başladı.

Samsung firmasının çalışmalarını başlattığı Galaxy S4 ile ilgili, ortaya atılan ilk iddia, Samsung’un bu cihaza “Project J” ismini verdiği. Böyle bir kod adı olmasına rağmen, asıl oalrak bu kod adının hangi cihaza verildiği tam olarak bilinmiyor. Hızlı bir şekilde çalışmaları başlayan cihaz, Galaxy S4 olduğu için, söyletiler bu kod adının Galaxy S4 için olduğu yönünde.

Bunların dışında cihazda olması beklenen diğer özellikler için, dolanan söylentiler şöyle;

  • Yeni cihazının 5 inç’lik bir Amoled ekrana sahip olduğu ve ekran çözünürlüğünün, 1080 p olduğu yönünde
  • Dört çekirdekli bir işlemciye sahip olacağı,
  • 2 GB RAM ve 13 megapiksellik bir kameraya da sahip olacağı, konuşulanlar arasında.

Üstelik cihazın tanıtımına Nisan 2013’ te başlanacağı da güçlü bir iddia.

Samsung firmasının diğer bir cihazı olan Galaxy Note II için de ufak çaplı iddialar var. Galaxy Note II cihazının daha uygun fiyatlı, daha düşük özelliklere sahip bir versiyonunun Avrupa piyasasında satışa sunulacağı da bu iddialar arasında. Cihazın, daha düşük özelliklerde olacağı, kaleminin olmayacağı ve ekran teknolojisinin de Amoled sistemi olmayacağı gelen bilgiler arasında.

Samsung firması ile ilgili ortaya atılan son iddia ise QWERTY klavye istasyonuna sahip , 13.3 inç’lik bir tablet daha çıkaracağı yönünde. Bu iddiaların sahibi yine, Samsung firmasının en büyük fan sitesi olan SamMobile’da yer alıyor. Sitede yayınlanan haberler çoğu zaman doğru çıksa da, firmanın resmi açıklamaları olmadığı için, ortaya atılan iddiaların geçerliliği önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir