Samsung Galaxy S3 Mini Pil Testinden Geçer Not Aldı!

Samsung Galaxy S3 Mini Pil Testinden Geçer Not Aldı!

 Samsung firması tarafından satışa sunulan ve Türkiye pazarında da yer alan modeli Galaxy S3 Mini, uzmanlar tarafından batarya ömrü araştırma konusu oldu. Uzmanlar, Samsun Galaxy S3 modelinin batarya kullanım sürelerinin ölçümünü yaptılar.

Samsung Galaxy S3 Mini model cihazın 1500 Mah’lık bataryası, yapılan araştırmalar da oldukça başarılı bulundu. Yüksek performans alınan model de, rakiplerinden bir adım önde kullandığı daha küçük ekran boyutu ve üzerinde ki Android 4.1 Jelly Bean yazılımı ile bu başarıyı yakaladı.

Samsung,  Galaxy S3 Mini cihazını pazara sunarken, yapılan bilgilendirmelerde 7 saatlik bir konuşma süresi olduğu açıklanmıştı. Yapılan testlerde ise, Samsung Galaxy S3 Mini modeli bu süreye çok yakın bir süre verdi.

Yapılan araştırmadan çıkan sonuç ise, Samsung Galaxy S3 Mini modeli ile 6 saat 22 dakika boyunca kesintisiz konuşma yapma imkanına sahipsiniz.

Samsung Galaxy S3 Mini modelin diğer bir araştırma alanı ise internet kullanım süresi. Samsung Galaxy S3 Mini modeli ile internet kullanım noktasında, konuşma süresine göre çok daha iyi bir performans sağladığı görüldü. Samsung Galaxy S3 Mini modeli ile, tam 7 saat 38 dakika kesintisiz internete bağlı olarak kullanım yapabiliyorsunuz.

Bunlar dışında yapılan diğer bir ölçüm ise, Samsung Galaxy S3 Mini modeli için, video kullanım süresi. Bu araştırmada da, Samsung Galaxy  S3 Mini modeli oldukça yüksek performans sağlayarak, bu alanda da yüksek başarı puanı almış durumda. Cihazı, 7 saat 46 dakika boyunca video izlemi için kullanabiliyorsunuz.

Sürekli kullanımlar dışında, Samsung Galaxy S3 Mini cihazı, ekstra bir işlem yapılmadan, 42 saat bekleme modunda kalabiliyor. Ancak normal kullanım süreci için, 3G bağlantı, telefon görüşmesi, oyun oynanması ve sms gönderimi gibi işlemlerin de gün içerisinde yapıldığı düşünülürse, bu süre 24 saate gerileyebiliyor. Buna rağmen, Samsung Galaxy S3 Mini modelinde, 1500 Mah’lik bir batarya kullanıldığı göze alınırsa bu süre de oldukça, göz dolduruyor.

Samsung Galaxy S3 Mini modeli için, ayrı ayrı 3 farklı alanda yapılan, kullanım süresi araştırmasında, her bir alanda, pek çok rakibine fark atarak, başarılı performanslar sergilediği ortada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir