Samsung Galaxy Pocket Plus Geliyor!

Samsung severlere, Samsung’dan büyük müjde!

Samsung Galaxy Pocket ailesinin yeni üyesi Galaxy Pocket Plus için çalışmalar başladı!

Bilinen en minik Samsung Galaxy serisi olan Pocket için çalışmaları son sürat başladığı, gelen bilgiler arasında. Hatta yoğun çalışmaların kısa süre zarfında tamamlanacağı ve en yakın zamanda piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Samsung ailesinin sıkı takipçileri gün sayıyorlar.

Cihaz Samsung Galaxy Pocket Plus kampanyası ile satışa sunulması beklenirken, piyasada satışı bulunan Samsung Galaxy Pocket’tan daha üstün özellere sahip olması, yapılan çalışmaların hedefleri arasında.

Samsung Galaxy Pocket bilindiği gibi, Samsung’un ürettiği en küçük akıllı telefon serisi.

Yeni gelecek cihaz içerisinde çok fazla değişiklik yapılmayacağı düşünülse de, Android sürümlerinden 4.0 Ice Cream Sandwich ile çalışabilecek bir uygulamanın yer alması da beklentiler arasında.

Daha öncesinde Samsung Galaxy Pocket için Cori ismini kullanan, Samsung yeni gelecek cihazının adını değiştirmeden Plus ekleyip, Cori Plus olarak tanıtımını yapacak gibi gözüküyor.

Samsung fanlarının yaptığı sitelerden olan ve güvenilirliği ile bilinen Sammobile’da yer alan bilgiye göre, daha öncesinde Galaxy Pocket S5300 modeline S5301 adında Galaxy Pocket Plus modelinin de ekleneceği ilan edilmiş durumda. Yani söylentiler, Sammobile’de de yer aldığına göre gerçek olduğu resmi olarak ilan edilmiş oluyor.

Çalışmaları başlanan Samsung Galaxy Pocket Plus modelinin alt yapısında bulunması beklenen teknik özellikleri ise şöyle;

  • Samsung Galaxy Pocket’ta yer alan ve cihaza gücünü veren, 832 MHZ hızında çalışan tek çekirdekli bir işlemci. 384 MB RAM’e sahip olan cihaz, bunun yanı sıra bünyesinde 3 GB dahili hafızaya sahip olacak. Ayrıca 32 GB’a kadar arttırılabilen, microSD desteğine de sahip olacağı söyleniyor. Cihazın işletim sisteminin kullanabildiği 289 MB RAM normalde, giriş seviyesinde ki bir telefon için yeterli bir düzey.
  • 2.8 inç büyüklüğünde, 240 X 320 piksel çözünürlüğünde ki ekranın 256k renk gösterebilecek özellikte olacağı da gelen bilgiler arasında.
  • Bluetooth 3.0.
  • WiFi
  • GPS
  • 3G desteği
  • 1200 mah bataryası da Samsung Galaxy Pucket Plus’ın göze çarpan özellikleri arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir