LG’nin yeni modeli Optimus G2 Şekillenmeye Başladı!

LG’nin yeni modeli Optimus G2 Şekillenmeye Başladı

LG yakın dönemde bilindiği gibi, Snapdragon S4 APQ8064 işlemciye sahip olarak, en güçlü akıllı telefon sloganı ile piyasaya sürdüğü ve 4 çekirdekli akıllı telefon modeli Optimus G modelinin ardından, yeni üst sürüm modeli için, açık pazarda söylentiler başladı.

Yeni üst model LG Optimus G2 hakkında çıkan söylentilerden bazıları ise kulak kabartılacak cinsten. LG firması, yeni Optimus G2 için 5,5 inçlik bir ekran boyutu hazırladığı söyleniyor.

LG firması zaten hali hazırda, Full HD çözünürlük sunan 5 inçlik paneller için üretim yaptığı biliniyor.   Güney Kore’de yer alan gazete haberine göre, LG firması çıtayı bira daha yükseltti. Ayrıca gazetede yer alan diğer bir bilgiye göre de, LG firması asıl kartını, en büyük rakibi olan Samsung firmasının Galaxy S4 modelini gördükten sonra kullanacağı da özellikle vurgulanıyor.

Bu söylentilerde adı geçen Samsung firmasının da 2013 yılı içerisinde satış için pazara sunacağı modeli Galaxy S4 akıllı telefonu için, 4.99 inçlik Full HD bir ekran kullanacağı. Bu dedikodulardan yola çıkan LG firması da, bir adım daha öne geçerek, yeni model LG Optimus G2 için 5.5 inçlik panel boyutu hazırlamaya başladığı konuşuluyor.

LG firması yeni model Optimus G2 modelinin yeni sürümünün 2013 Haziran ayından önce satışa sunmayı planlıyor.

LG’nin satışa sunacağı yeni model akıllı telefonda bulunacak olan muhtemel temel özellikler ise şöyle;

  •        2 ya da 2,5 GHz hızda çalışacak işlemci
  •        Adreno 320 grafik işlemcisi
  •        En az GB bellek
  •       13 MP arka kamera
  •       Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi
  •       Ayrıca, Qualcomm MSM8974 çip setine de sahip olacağı konuşuluyor.

 

İki dev firmanın LG Optimus G2 ve Samsung Galaxy S4 modelinin 2013 yılında birbirinin en ciddi rakibi olacağı konuşuluyor. Bu rekabet ise, kullanıcıların yararına olacağı ise hiç şüphe götürmez bir gerçek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir