LG Nexus 4 Kapış Kapış!

LG Nexus 4 Satış Rekorları Kırmaya Devam Ediyor!

LG ve Google’un işbirliği ile üretimi yapılıp, pazara sunulan LG Nexus 4 modeli ülkemizde, resmi olarak henüz satışa sunulmadı.  Amerika ve İngiltere de satışa sunulduğu andan itibaren yaptığı satış patlamalarının haberleri ülkemize kadar geldi. LG Nexus 4 akıllı telefon modelinin, bu ülkelerde satış patlamasını yapmasının nedenleri arasında, performanslı bir cihaz olması elbette etken fakat asıl göze çarpan ve tercih edilmesini sağlayan özelliği uygun fiyatlı olması. LG Nexus 4 uygun fiyatı ve performans özellikleri, satış grafiğini yükseltmeye devam ediyor, hatta, beklenenin üzerinde seyreden, LG Nexus 4 akıllı telefon satışları yüzünden, LG firması üretimi yetiştirmekte sıkıntılar yaşamaya başladığı da konuşulanlar arasında.

LG Nexus 4 cihazı, özellikle Google ortaklığı ile, güncelleme konusunda Google Garantili olarak piyasaya sunulmuş olması, pek çok ülkeye perakende satış yapan firmalarının da satışlarının patlamasına neden oldu.

Fiyatı yanı sıra, LG Nexus 4 akıllı telefonun, fiyatının yanı sıra performans özellikleri de göz dolduruyor. Cihazın bazı dikkat çeken özellikleri ise şöyle;

  •  Android 4.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile gelen Qualcomm SnapDragon S4 serisi
  •  4 çekirdekli bir işlemci (S4 Pro Quad Core)
  •  2 GB ram
  •  16 GB dahili hafıza
  • 4.7 boyutunda, 1280 X 768 Piksel çözünürlüğe sahip, 320 ppi değerinde çizilmez ekran (Corning Gorilla Glass 2)
  • 8 MP arka, 1.3 MP ön kamera
  • 360 saat bekleme ve 8 saat konuşma süresi (3G aktifken)

LG ve Google işbirliği ile Avrupa ve Amerika pazarında satışa sunulan, LG Nexus 4 modeli, satışa çıktığı ülkelerde neredeyse kapış kapış bir satış grafiği yakaladı. Türkiye de satışa sunulup, sunulmayacağı henüz netleşmese, cihazla ilgili söylentiler buralara ulaşmayı başardı. Ülkemizde de heyecanlı bekleyiş başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir