iphone Ekranında Açılışta itunes ve usb Kablosu Çıkıyor

Cep telefonu piyasasının en önde gelen firması hiç şüphesiz ki oNlarca kişiye hizmet vermekte olan Apple şirketine ait iphone olmakla beraber söz konusu bu telefonu kullanmakta olan kişiler sahip oldukları iphone marka telefonlarını açtıkları zaman açılış işleminin gerçekleşmediğini ve ekranda itunes uygulamasına ait resmi ve usb kablosunu görebilmektedir. Söz konusu olan bu durum telefonları açılmadığı için adı geçen telefonu kullanmakta olan kişileri bir hayli tedirgin eden bir durum olma özeliği taşımaktadır.

Eğer biz de adı geçen markaya ait bir telefon kullanıyor isek ve açılış ekranında bahsi geçen işaretleri görüyor isek bu noktada tedirgin olmamızı gerektirecek hiçbir durum bulunmamakta olup, cep telefonumuzu güncellememiz gerektiğine dair bir işaret olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Anlatılmakta olan bir durum ile karşılaştığımız zaman uygulamamız gereken şeyler sırası ile aşağıda belirtilmiştir:

  1. İlk olarak yapmamız gereken şey açılış ekranında gösterildiği gibi, sahip olduğumuz iphone marka cep telefonunu usb kablosu yardımı ile içerisinde itunes uygulaması bulunan bir bilgisayara bağlamaktır.
  2. Biz telefonumuzu usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlar bağlamaz, daha önceden sahip olduğumuz bilgisayara yüklemiş olduğumuz itunes uygulaması otomatik olarak açılacaktır.
  3. Söz konusu uygulama üzerinde bulunan device bölümünden telefonumuza tıklamamız gerekmektedir,
  4. Daha sonra ise karşımıza çıkacak olan ibarede “önceki sürümü geri yükle” yazmakla beraber yapmamız gereken şey bahsi geçen bu ibareye tıklamaktır.

Anlatılmakta olan bu işlemlerin tümünü yaptığımız halde telefonumuzdaki sorun çözülmez ise uygulamamız gereken diğer bir yol şu şekilde olmaktadır:

  1. Sahip olduğumuz bilgisayara 4. 32. 01 for Windows adlı programı indirmemiz gerekmektedir,
  2. Daha sonra ise indirmiş olduğumuz adı geçen bu programın kurulumunu yapmalıyız,
  3. Bir sonraki aşamada yapacağımız işlem ise cep telefonumuzu usb kablosu aracılığı ile bilgisayarımıza bağlamaktır.
  4. Telefonumuzu açtığımız zaman sol üst köşede bulunan device bölümünden telefonumuzu seçtikten sonra sağ tarafta bulunan exit recovery bölümüne tıklayarak işlemi tamamlayabiliriz.

Telefonumuz ilk önce kapanacak daha sonra problem hallolmuş bir şekilde açılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir