i phone 5 karaborsaya düştü

Uzun zamandan beridir BTK tarafından alınan önlemler doğrultusunda yüksek bir telefon satışı gerçekleştiremeyen TELEFON KARABORSASI APPLE İphone 5 ile eski güzel günlerini yeniden gördü.Türkiye piyasasına gelmediği için baya baya yüksek bir talep açığına sahip ülkemizde iphone 5   için ortalama fiyatlar ise 3000-4000 tl arasında bir rakam oldu.

iphone 5 satan yerler

İphone 5  sitelerde en güzel yerini aldı bile.Gitti gidiyor,sanalpazar gibi sitelerin yanı sıra daha birçok sitede satışı yapılan spot iphone 5 model telefonlar satış rekorları kırararak diğer ürünleri sollamış durumda.Yalnız sitelerde mi satılıyor ? hayır tabiki.Mağaza zinciri tarafından getirilen iphone 5  ürünleri birçok mağazada aynı gün içinde ve hatta 1-2 saat içinde tamamen satıldı.Ancak resmi olarak türkiye’ye girmeyen iphone 5  için piyasada ölesiye bir pazarlama savaşı başladı bile.Turkcell,Avea ve Vodofone tarafından kasım ayı gibi türkiye’ye sokulacak ve tahmini satış tutarı  da 2000-3000 tl civarında olacak.Anlaşılan iphone 5 modeli için biraz daha sabretmek gerekecek.

Özellikle piyasadaki sim kartlar iphone5 ile uyum sağlamamakta.Bunu da göz önünde bulundurursak Apple İphone 5 için 3000-4000 tl gibi paralar ödemek hiçte doğru bir hareket olmaz diye düşünüyorum.

Belki de bu konuya prestij açısından bakanlar vardır.ama iphone 4 S ile aynı tasarıma sahip bir telefonla ortalıkta dolaşmanız pek dikkat çekmeyecektir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir