CES 2013 KATILAN FİRMALAR

2012 yılının son dönemine girdiğimiz bu günlerde 2013 yılında pazara çıkması beklenen birçok cihazın tanıtımı için odaklanılan tek nokta var.CES 2013 FUARI.O yüzden bu etkinliğe katılmayı bekleyen firmaların sayısı azımsanmayacak kadar çok.CES 2013 teknoloji şirketleri için önemli rol oynuyor.Dev firmaların 2013 yılında piyasaya sunacağı cihazların tanıtımı için hazırlanan fuar takvimi haberimizde yer almaktadır.Elbette kimin hangi ürünü tanıtacağı ile ilgili bilgiler yok elimizde ancak firmaların hangi saatlerde ürün tanıtımı yapacakları oluşturulmuş durumda.Basın’la paylaşılan bu takvimi sizlerle de paylaşacağız.Teknoloji hayranlarının ve tabi ki firmaların  merakla bekledikleri bu fuar çoğu için bir dönüm noktası olacaktır.

Teknolojilerini ve cihazlarını tanıtacak olan firmaların gün gün basın toplantısı saatleri şu şekildedir:

6 Ocak Pazar:

09.30 (TS 19.30) : NVIDIA sadece davetiye ile çağırdığı basın mensuplarına yenilikleri iletecek. Firmanın Cortex-A15 tabanlı işlemci ve Kepler tabanlı 72 işlem birimli GeForce grafik birimi barındıran Tegra 4 platformunu tanıtması bekleniyor. Ayrıca ilk Tegra 4 kullanacak mobil cihazların da bu toplantıda görücüye çıkacağı belirtiliyor.

7 Ocak Pazartesi:

08:45 (TS 18.45) : Güney Koreli LG bir basın toplantısı düzenliyor. Firmanın ağırlıklı olarak ev eğlencesi segmentine yönelik ürünler tanıtması bekleniyor. Bir süredir söylentileri olan Optimus G2’nin tanıtılması ihtimali ise zayıf.

10:45 (TS 20.45) : Basın toplantılarında sırayı Panasonic alıyor. Firma 2013’de planladığı ürünlere ait bilgiler ve ortaklıkları katılımcılarla paylaşacak. Firmanın Full HD ekranlı bir model üzerinde çalıştığı dile getirilmişti. Bu model toplantıda tanıtılabilir.

13:45 (TS 23.45) : Fuarda gövde gösterisi yapmak isteyen Huawei sahneye çıkıyor. 6.1 inç Full HD ekranlı Ascend Mate, Windows Phone 8 işletim sistemli Ascend W1 ve 5 inç Full HD ekranlı Ascend D2 toplantıda kamuoyuna duyurulacak.

13:45 (TS 23.45) : Aynı saatte bu kez Intel bir basın toplantısı düzenliyor. Firmanın gelecek yıl için planladığı Haswell mimarisi, sonrası Broadwell mimarisi ve tabletlere yönelik Bay Trail platformu hakkında yeni bilgiler paylaşması bekleniyor.

14:45 (TS 00.45) : Gelecek yıla Galaxy S4 ve Note III söylentileriyle giren Samsung’un bu fuarda yeni Smart TV ürünleri, esnek 5.5 inçlik ekranlar ve başta Galaxy Frame olmak üzere orta seviye yeni Galaxy modellerini tanıtması bekleniyor. Amiral gemi bir model ise büyük ihtimalle fuarda olmayacak.

17:45 (TS 03.45) : Bu yıl Xperia modelleriyle büyük ilgi çekemeyen Sony’nin Xperia Z adını alacağı belirtilen 5 inçlik Full HD ekranlı Yuga modelinin yanında yine 5 inçlik Full HD ve 2GB

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir