Avea Apple iPhone 5 Fiyatlarını Açıkladı

Avea 14 Aralık’ta ülkemizde satışı başlayacak olan, Apple firmasının yeni modeli iPhone 5 için, kontratsız satış fiyatlarını açıkladı. İlk olarak ülkemizde, taahhütlü satış fiyatını Turkcell açıklamıştı. Turkcell’den sonra ilk açıklama da Avea’dan geldi.

Avea bayilerinden, sözleşmesiz olarak, Apple firmasının yeni modeli iPhone 5 almak isterseniz 16 GB’lık modeli için, 2139 TL tutarında ödeme yapmanız gerekecek.

Avea cihazın diğer modelleri için, net bir rakam açıklamasında bulunmadı. 14 Aralık’ta satışa başlandığında, Avea firması, cihazın diğer sürümleri olan, iPhone 5 32 GB ve iPhone 5 64 GB için de en kısa zamanda net rakamlar belirleyecektir. Fakat şu aşamada yapılan açıklamalar doğrultusunda, Avea’nın öncelikle Apple iPhone 5 satışı yapacak gibi görünüyor.

Vodafone dışında, ülkemizde yer alan diğer iki GSM operatörü Apple iPhone 5 için, satış rakamlarını açıkladı. Açıklanan fiyatlar iphone 5 16 GB’lık modeli için geçerli. Ortalama olarak da, satışlar 2139-2149 TL olarak değişiyor.

Ülkemizde satışı bulunan ve 3500 TL fiyat civarında olan Grey ve Paralel İthalat ürünlerinin de gözden düşeceği konuşuluyor.

Ülkemizde merakla beklenen, Apple iPhone 5 modeli için geri sayım çoktan başladı. Hakkında çok fazla, olumlu ve olumsuz eleştiri bulunan, fakat bütün bunlara rağmen fanı olsun olmasın herkesin merak konusu olan cihaz satışa başlanacak. Bu heyecanlı bekleyişin sonuna geliniyor.

iphone5

iphone5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir