Android 4.2’li Motorola Occam ve Manta Modellerinden Yeni Haberler Var!

Android 4.2’li Motorola Occam ve Manta Modellerinden Yeni Haberler Var!

Google yeni modeli Android Jelly Bean sürümünü kullanıcıları ile buluşturmaya hazırlanırken, birden fazla üretici ile işbirliğine gittiği konuşulan yeni haberler arasında yer alıyor. Tatil sezonuna kadar, yeni projesini tamamlamaya çalıştığı söyleniyor.

Antutu Benhmark arı ile ilk test sonuçlarını yaptığı bilinen Occam ve Manta kod adlı yeni cihazlar, sahip oldukları bu kod adları sebebi ile Motorola tarafından geliştirilip piyasaya sunulacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bu esrarengiz modeller ile diğer bir bilgi ise,  Occam’ın akıllı telefon, Manta’nın ise tablet bilgisayar olduğu sunucu kayıtları aracılıkları ile daha şimdiden tespit edilmiş durumda.

Cihazlar ile ilgili tahminlerde, Motorola Occam akıllı telefon cihazının adınıOccam’ın Usturası” (Occam’s Rozzar) adlı felsefi bir teoriden aldığı düşünülüyor. Bununla ilgili beklentilerde, Motorala, Razr Nexus gibi bir isimle cihazı satışa sunabileceği. Occam’ım 1.5 GHZ hızında bir işlemciye, 7000 puanlı HTC One S’teki çift çekirdekli Snapdragon S4 çipsetten daha güçlü bir yonga ve ayrıca sahip olacağı Qualcomm’un 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro APQ8064 çipinin de bünyesinde yer alacağı kuvvetli tahminler arasında.

Android 4.2 işletim sisteminin versiyonuna ve Jelly Bean sürümünün, cihazın bünyesinde yer aldığını düşündüren JOP04C yapı numarasına sahip yazılımın, varsayılan Android ara yüzünde direk yer alacağı ve piyasaya da bu şekilde sürüleceği de konuşulanlar arasında.

Motorola diğer konusu geçen modeli Manta (Ray), diğer bir adıyla “Deniz Şeytanı” ile aynı ismi paylaşan tablet bilgisayarda, yer alacağı var sayılan özellikler arasında, cihazının hızını, 1.7 GHZ hızında Tegra 3+ veya hızlandırılmış Snapdragon S3 gibi bir çip setin sağlayacağı konuşuluyor. Manta’ya benzer şekilde ki Motorola XOOM’un farklı versiyonları için de, daha öncesinde Stingray ve Wingray gibi kod adları kullanılmıştı.

Manta için yapılan tahminlerden biri de, adını ilham aldığı vatozun, vatozlar içerisinde en büyüğü olduğu için, ekranının büyük olacağı konuşuluyor.

Bütün bu söylentiler tek ortak nokta, her iki cihazda da henüz resmiyet kazanmamış bir Android sürümün yer alacığı. İnternet üzerinden yapılan resmi bir açıklama yapılmadı. Buna ek olarak, şimdiye kadar internette resmi duyuru gerçekleştirilmemiş bir Android yazılımı kullanan, hiçbir standart aygıt ile ilgili bilgi sızmadığından, Occam ve Manta’nın Nexus Sertifikalı cihazlar olacakları doğrulanmış da sayılıyor. Bu kod adlar, Motorola firmasına ait olmasının ve bu verilerin kesinleşmediği de ayrı bir nokta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir