Airties Modem

Devir teknoloji devri. Özellikle son yıllarda interneti aktif olarak kullanıyor ve teknolojinin avantajlarından yararlanıyoruz. İnterneti farklı cihazlar aracılığı kullanıyoruz aslında. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar aracılığı ile evde, ofiste, yolda, dışarda dilediğimiz zaman internete erişim sağlayabiliyoruz. Telekomünikasyon şirketleri de bu durumun farkında ve bu nedenle birçok kampanyalar yaparak müşteri toplamaya çalışıyorlar. Avantajlı paketler, sınırsız internet tarifeleri ile rekabeti güçlendiriyorlar.

 

Sabit bir ortamda sınırsız internet kullanmak istiyorsanız, evinize veya işyerinize internet bağlatabilirsiniz. Özellikle bilgisayar üzerinden rahat bir şekilde kullanım sağlamak isteyenler bu yöntemi tercih ediyorlar. Bunun için ihtiyacınız olan şey; modem ve avantajlı bir internet paketi.

 

Modem nedir? En sık kullanılan modem hangisi? Modem; birbirinden uzak yerlerde bulunan bilgisayarlar arası bilgi alışverişini sağlayan aygıttır. Bir nevi veri dolaşımını sağlar diyebiliriz. Son dönemlerde en sık kullanılan modem ise Airties modemdir. Airties modem kullanıcıları, ürün hakkındaki memnuniyetlerini her fırsatta dile getiriyorlar.

Airties modem kurulumunun detaylarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • 198.1.1 modem ara yüzü, IP şifresidir. Bu şifreyi kurulum esnasında ilk yapılan işlem olarak kullanacağız. Bilgisayarınızı açarak adres çubuğunu 192.198.1.1 yazarak Enter tuşuna bastıktan sonra kurulum işlemleri başlayacaktır.
  • IP girişi yapıldıktan sonra ekranda sizden kullanıcı adı ve şifreniz talep edilecek. Kullanıcı adı ve şifre modem markasına göre değişir. Airties marka modem kullanıcılarının giriş yapması gereken bilgiler; Kullanıcı Adı: admin Şifre: boş ( Enter tuşuna basarak devam etmeniz gerekir.) Eğer TTNET kullanıyor iseniz girmeniz gereken şifre ttnet’tir.
  • İlk kullanıcı adı ve şifre girişini tamamladıktan sonra sıra şifrenizi değiştirmeye geldi. Şifre değiştirme işlemi çok önemli. Girmiş olduğunuz şifre, farklı bir cihazın sizden habersiz interneti kullanmasını engelleyecek. Bu nedenle, şifrenin tahmini zor verilerden oluşması önemli. Yeni şifre girişi alanına girmek istediğiniz şifreyi girin. Sonraki adımda ise yeni giriş yaptığınız şifrenin onay amaçlı tekrar girişi talep edilecek. Böylece şifre değişimi işlemi tamamlanmış olacak.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra modem kurulumunuz gerçekleşmiş olacak. Evinizde veya işyerinizde internetinizi dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir