192.168.l.l Huawei

Huawei modemleri de ülkemizde en yaygın olarak kullanılan modem türlerinden biridir. Superonline internet sağlayıcısı tarafından kullanılmaktadır. Huawei modemleri de çok çeşitlidir. Bu nedenle internet üzerinde modem ara yüz bilgileri oldukça yaygın şekilde dolaşmaktadır. Bu nedenle bu modemin güvenliğini sağlamak daha da önemlidir.

Kullanıcı adı ve şifre gibi bilgiler internet aracılığı ile oldukça kolay şekilde bulunabildiği için, modeminiz her an tehlikededir. Bu sebeple modeminizi temin ettiğiniz anda ilk olarak yapmanız gereken modeminizin ara yüzüne girerek özellikle kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi değiştirmenizdir. Modeminizin ara yüzüne giriş yapabileceğiniz ip adresi 192.168.l.l ’dir. Huawei modemlerinizin her birinin ip adresi aynı olmasına karşın kullanıcı adı ve şifre bilgileri farklı farklı yapılandırılmıştır. Bu nedenle eğer modem kutunuzdaki bilgileri bulamadıysanız birkaç deneme yapmanız gerekecek.

Ara yüze giriş olanağı sağlayan kullanıcı adı Huawei modemlerinizde her zaman “admin”dir. Fakat şifre kısmı için şunları denemeniz gerekir;

  • Superonline, Password, Süperonline, Ttnet, Admin ve 1234

Şifreler küçük harfle yazılmalıdır.

Kaynak: http://www.19216811.gen.tr/192-168-l-l-huawei-giris

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir