192.168.1.1 Giriş Yap Süperonline

198.168.1.1 IP ADRESİNE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİZ?

Artık hepimizin evlerinde internet sürekli bir ihtiyaç. Bu ihtiyacımızı giderebilmek için başvuru yaptığımızda, internet bağlantısını sağlayabilmek için evlerimize modemler bağlanmakta. Bu modemler bize kullanıcı adı ve şifresi arkasında yazılı olacak şekilde geliyor. Tüm bu ayarları değiştirmekte bize kalıyor.

Modemlerimizin içerisinde bazı yazılımlar bulunur. Bu yazılımlar modeminizin ayarlarını kolaylıkla yapabilmeniz için oluşturulmuştur. Bu yazılımlardan faydalanabilmek için de modemlerin modellerine göre belirli ip adresleri oluşturulur. Ve bu ip adresleri ile modemlerin ara yüzüne girip ayarlarımızı yapabiliriz. Bu yazımızda da 198.168.1.1 ip adresine uyumlu modemlere nasıl giriş yapabileceğimizi göreceğiz.

198.168.1.1 ip adresi genel olarak Superonline modemleri için kullanılan ip adresidir. Birkaç adımda modemimizin ara yüzüne nasıl giriş yapacağımızı görelim.

http://www.19216811.gen.tr/192-168-1-1-giris-problemleri

1- Tarayıcınızı açın ve web sitesi kısmına 198.168.1.1 yazıp enter tuşuna basın.

2- Karşınıza bir panel çıkacak. Bu panelde kullanıcı adı ve şifre kısmı isteyecektir. İnternet üzerinden hangi modemi kullanırsanız kullanın kullanıcı adı ve şifre bölümüne ne yazabileceğiniz hakkında bilgi vardır. Zira bu modemden modeme farklılık gösterir. Superonline modemlerinden de kullanıcı adı “admin” şifre “admin” olarak belirlenmiştir. Kullanıcı adı ve şifre bölümlerini bu şekilde doldurun.

3- Evet, artık modeminizin ara yüzüne giriş yapmış bulunmaktasınız. Bu ara yüzden istediğiniz ayarları istediğiniz şekilde yapılandırabilir, burdan şifrenizi veya kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

“Tüm bunları yaptım ama bir türlü modemin ara yüzüne giriş yapamadım” mı diyorsunuz?  O halde modeminizden şüphe edin. Ve modeminizi sıfırlayın yani fabrika ayarlarına geri döndürün. Bunu modemin arkasındaki sıfırlama butonu sayesinde yapabileceksiniz. Bu buton incecik bir oyuk şeklindedir. Oraya bir kürdan yardımı ile bastırın ve 10- 15 saniye kadar bekleyin. Modeminiz fabrika ayarlarına dönüp tekrar kurulumunu yaptıktan sonra, yeniden deneyin. Eğer fabrika ayarlarına geri döndürmekte işe yaramadıysa ve hala giriş yapamıyorsanız kullandığınız ip adresi modeminiz ile uyuşan bir ip adresi değildir. İnternetten yapacağınız kısa bir araştırma ile modeminize uygun ip adresini bulup bu aşamaları yeniden deneyin.

Aşamalar eksiksiz uygulandığı taktirde kolaylıkla modeminizin ara yüzüne giriş yapıp, ayarlarınızı yapabileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir